N° |
Partants |
Cde |
S/A |
Poids |
Cotes |
Jockeys |
Entraineurs |
Performances |
1 |
QUATORZE |
14 |
H/6 |
60,0 | 11.8 | PESLIER O. |
ROHAUT (S) F. |
3p 5p 4p 6p 0p 0p (15) 2p 6p 1p 0p 0p 8p |
|
2 |
ROSS (IRE) |
3 |
M/4 |
60,0 | 14.1 | STARKE A. |
SCHIERGEN P. |
5p 3p 4p 2p 7p 4p (15) 1p 1p 6p 5p 6p 8p |
|
3 |
ECUREUIL (USA) |
17 |
H/4 |
59,5 | 11.6 | GUYON M. |
FERLAND (S) C. |
3p 0p 3p 3p 1p 1p (15) 4p 1p 9p (14) 6p |
|
4 |
ROERO |
2 |
H/7 |
59,5 | 8.0 | BERTRAS FX. |
ROHAUT (S) F. |
2p 0p 2p 3p 1p (15) 3p 5p 9p 1p (14) 1p 5p 1p |
|
5 |
ALLEZ HENRI (IRE) |
1 |
H/5 |
59,0 | 14.4 | BADEL ALXI. |
PROD'HOMME D. |
1p 3p 0p 5p 1p 0p 2p 0p 0p (15) 0p 3p 0p |
|
6 |
ZUBEROA |
12 |
M/4 |
58,5 | 15.2 | CHEMINAUD V. |
DELCHER SANCHEZ M. |
1p 3p 2p 1p 8p (15) 1p 4p 5p 2p 3p 2p 8p |
|
7 |
SKATERS WALTZ (IRE) |
10 |
H/5 |
57,5 | 10.9 | SOUMILLON C. |
VERMEULEN (S) F. |
5p 2p 5p 0p 2p 1p 4p (15) 5p 5p 1p 4p 4p |
|
8 |
KAYENNE |
16 |
F/4 |
57,0 | 54.4 | PERRET N. |
KHOZIAN P. |
7p 7p 1p 7p 4p (15) 1p 2p 3p 5p 1p 2p 2p |
|
9 |
YUME |
15 |
M/5 |
57,0 | 40.6 | HAMELIN A. |
LERNER (S) C&Y. |
0p 0p 5p 1p 6p 8p 0p (15) 0p 0p 2p 8p 3p |
|
10 |
SANT'AMANZA |
13 |
F/5 |
56,5 | 9.3 | MOSSE G. |
LE DREN DOLEUZE R. |
3p 3p 6p 1p 0p 2p 3p 8p (15) 2p 6p 6p 1p |
|
11 |
BANDANETTA |
7 |
F/4 |
56,0 | 17.8 | RISPOLI U. |
BONIN (S) A. |
1p 3p 1p 5p 2p 3p 9p 0p 0p (15) 6p 5p 5p |
|
12 |
PHU HAI |
5 |
H/7 |
55,5 | 17.8 | BACHELOT T. |
LUKA V. |
6p 3p 1p 2p 8p (15) 9p 1p 4p 2p 1p 8p 9p |
|
13 |
INDY CASS |
8 |
H/4 |
54,5 | 16.1 | AUGE J. |
FERLAND (S) C. |
2p 5p 1p 4p 6p (15) 5p 4p 2p (14) 1p 3p |
|
14 |
XOTIC |
6 |
H/7 |
54,0 | 20.3 | PROD'HOMME MLLE P. |
PROD'HOMME D. |
0p 0p 0p 4p 2p 5p 0p 0p 3p (15) 5p 0p 4p |
|
15 |
SUPER CITY |
4 |
F/5 |
54,0 | 7.7 | DEMURO C. |
WATTEL S. |
3p 4p 1p (15) 2p 3p 3p 6p 1p 2p 1p 5p (14) 4p |
|
16 |
DJIGUITE |
9 |
M/4 |
54,0 | 15.6 | BENOIST G. |
SMAGA D. |
6p 7p 8p 1p 1p 3p 3p |
|
17 |
FOR EVER |
11 |
M/5 |
53,5 | 38.0 | COUTIER A. |
FEY MLLE C. |
5p 1p 3p 3p 2p 2p 0p 5p 4p 2p 9p 6p |
|